HIZLI ERİŞİM
OTOMOTİV
TRANSMİSYON ve DİFERANSİYEL YAĞLARI
20W50
Dizel ve benzinli araçlar için, yüksek kaliteli baz yağlarla üstün özellik içeren katıkların harmanlanmasıyla, hazırlanmış dört mevsim kullanılabilen üstün kaliteli çok dereceli parafinik esaslı motor yağıdır.

 

Kullanım Yerleri

20W50 SG/CF-4, özellikle dizel motorlarda kullanılır. Aynı zamanda, orta hızlı turboşarjlı dizel motorlarda ve API SG sınıfı tavsiye edilen benzinli motorlarda da kullanımı uygundur. Özellikle kamyonlar, minibüs ve otobüsler için önerilir. Ayrıca jeneratör uygulamaları için de kullanılır.

 

Özellikleri ve Faydaları

Tortu ve Kurum Oluşumunu Engelleme

Yüksek sıcaklıklarda tortu oluşumunu kontrol ederken kurum kontrolünü dispersan özelliğiile kontrol ederken yağın kalınlaşmasını önlemiş olur, basıncı dengeler. Bakım giderleri azaltılmış olur.

Yüksek Korozyon ve Köpük kararlılığı

İçeriğindeki korozyon inhibitörü sayesinde motor pas ve korozyona karşı, köpük kesici katık sayesinde köpük oluşumu ,dolayısıyla aşınmaya karşı motor korunmuş olur.

Yüksek Isı, Oksidasyon ve Köpük Kararlılığı

Uzun yağ değişimi aralığı sağlarken, yağın ömrünü uzatır. Olağandışı yağ eksiltme problemi yaşanmaz. Oluşan asidi nötralize ederek, pasa karşı koruma sağlar. Köpük kontrolüyle aşınmaları önler.

Yüksek Temizleme Özelliği

İçerisinde bulunan deterjan ve dispersanlar sayesinde motor parçaları temiz tutulur.

Aşınma Önleyici

Motorun ilk çalışma anındaki aşınmalarını önler.

 

Teknik Özellikleri

VİSKOZİTE 100 °C, cst ASTM D 445 20,3
VİSKOZİTE INDEX ASTM D 2270 138
ALEVLENME NOKTASI, °C  ASTM D 92 223
AKMA NOKTASI, °C ASTM D 97 -21