ATF Dexron III Tam Sentetik
Modern transmisyon sistemleri, direksiyon ve sunroof sistemleri göz önüne alınarak tasarlanmış üstün performanslı tam sentetik otomatik transmisyon sıvısıdır. Özel olarak geliştirilmiş katık teknolojisi ve sentetik yapıda baz yağlar kullanılarak harmanlanmıştır.

 

Kullanım Yerleri

ATF Dexron III  , özelllikle elektronik kontrollü konvertör kavraması olan sistemle donatılmış otomatik transmisyon sistemleri için geliştirilmiş olup ayrıca power shift transmisyonlarda, direksiyon ve hidrolik ünitelerinde DEXRON II ve DEXRON III performansının istendiği transmisyon gerektiren tüm araçlarda, sunroof sistemlerinde, DEXRON III H performansının istendiği ağır hizmet araçları ve iş makinalarında kullanılabilen üstün performanslı sentetik şanzıman yağıdır.

 

Özellikleri ve Faydaları

Ultra Yüksek Vizkozite

Ultra Yüksek viskozite indeksli olup dört mevsim kullanılabilir. Yüksek viskozite index özelliği sayesinde oluşturduğu film tabakası yırtılmaya karşı çok dirençlidir. Sıcaklık değişimlerinde ses stabilitesi ve antiwear performansı olarak üst seviyede çalışır.

Yüksek Aşınma Önleyici Özellik

Maximum yağlama ve verim, minimum aşınma sağlar. Yüksek aşınma önleyici özelliği sayesinde sistemin ömrünü uzatır. Yeni katık teknolojisi sayesinde transmisyonlardaki aşınmaları engeller.

Yüksek Isı, Oksidayson ve Köpük Kararlılığı

Uzun yağ değişimi aralığı sağlarken, yağın ömrünü uzatır. Pasa karşı koruma sağlar. Köpük kontrolüyle aşınmaları önler.

Korozyona Karşı Üstün Koruma

İçerisinde bulunan korozyon inhibitörlü katık sayesinde, sistemi korozyona karşı korur.

Uzun Yağ Ömrü

Sentetik yapısıyla daha uzun süre kullanım sağlar, yağ değişim bakım aralığı kısaltılmış olur.

 

Teknik Özellikleri

 VİSKOZİTE 40 °C, CST   ASTM D 445  38
 VİSKOZİTE 100 °C, CST    ASTM D 445   7,6
 VİSKOZİTE INDEX  ASTM D 2270  170
 ALEVLENME NOKTASI, °C   ASTM D 92  230
 AKMA NOKTASI , °C   ASTM D 97  -51