BOR YAĞI

Bor Yağı 

Çeşitli metallerin işlenmesinde (kesme ve taşlama) su ile karıştırılarak kullanılan naftanik baz yağ içerikli, çok maksatlı metal işleme yağıdır.

Kullanım Yerleri

Alüminyum ve bakır alaşımları, yumuşak çelik ve dökme demir gibi metallerin hafif ve ağır talaş kaldırma işlemlerinde (talaşlı imalat), alüminyum çubukların sıcak çekilmesinde yağlayıcı ve soğutucu olarak çok uygundur.

Özellikleri ve Faydaları

Naftanik İçerik Özelliği Kararlı Mikro Emülsiyon Yapısı

Su ile emülsiyon yapılarak kullanılan üstün özellikli ürün, naftanik yağın, ürünün içeriğinde bulunan emülgatörlerin çözünürlüğünü arttırmasıyla; su ile kolayca ve kararlı mikro emülsiyon oluşturan, bakteri faaliyetini önleyici katık sayesinde, uzun ömürlü, yüksek performanslı bir ürün elde edilmiştir.

Üstün Soğutma Performansı

Naftanik yağın kesme işlemi sırasında ısıyı bertaraf etmesi özelliğiyle, ürüne üstün soğutma özelliği sağlayarak her mevsimde sorun yaşamadan güvenli bir şekilde kullanım alanı yaratmıştır.

Uzun Kesici Takım Ömrü

Speedol Bor Yağı Süt Emülsiyon, yüksek kesme performansı, olağanüstü takım yağlaması ve korozyonu önleme özellikleriyle kesici takımın ömrünü uzatarak üretimin artmasına ve takım değiştirme masraflarının azalmasına yardımcı olur.

Mükemmel İşleme Performansı

İçeriğindeki katık sistemi sayesinde yüksek hassasiyette işleme performansı sağlar.

Yüksek Yağlayıcılık Özelliği

İçerdiği katıklar sayesinde yağlama işlevini iyi bir şekilde devamlı olarak yerine getirir.

 

Teknik Özellikleri

EMÜLSİYON GÖRÜNÜŞÜ   Süt Beyaz 
VİSKOZİTE 40 °C, CST ASTM D 445  29.33
EMÜLSİYON pH   9.5 
Pas testi (DIN 51360-2) 1. STAGE   Geçer