SICAK ŞEKİL HF

Sıcak Şekil HF Serisi

Pirinç ve demir dışı metallerde sıcak şekil verme, özellikle sıcak presleme işlemlerinde kullanılmak üzere, film oluşturma kapasitesi iyi olan baz yağlarla formüle edilmiş metal şekillendirme yağıdır.

Kullanım Yerleri

Küresel vanalar, boru bağlantı parçaları, mobilya aksesuarları, trabzan başlıkları gibi pirinç ve demir dışı metallerin sıcak olarak presleme işlemlerinde yağlayıcı ve kalıp ayırıcı olarak pres kalıbın tamamına yayılarak direkt olarak kullanılır.

Özellikleri Ve Faydaları

Uzun Kalıp Ömrü Özel formülasyonu ile Sıcak Şekil HF, yüzeyde kirlilik oluşumunu azalttığı için kalıpların daha uzun süre kullanılmasını sağlar.
Sürtünmeye Karşı Dayanım, Yüksek Üretim Performansı  İçeriğindeki yüksek kaliteli katı yağlayıcı, grafit sayesinde sürtünmeyi azaltarak seri ve verimli üretim sağlanır. 
Düşük Dumanlama Etkisi  Presleme sırasında oluşan dumanlama ve koku problemini minimal seviyeye indirir. Yüksek parlama derecesine sahip olduğu için istenmeyen alevlenebilirliğin önüne geçer. İçerdiği katkı ve kaliteli baz yağlar sayesinde yağlama ve soğutma işlevini en iyi şekilde devamlı olarak yerine getirir.
Yüksek Soğutma ve Yağlama Performansı İçerdiği katkı ve kaliteli baz yağlar sayesinde yağlama ve soğutma işlevini en iyi şekilde devamlı olarak yerine getirir.

 

Teknik Özellikleri

ANALİZ METHOD HF 101 HF 102
RENK  SİYAH  SİYAH 
VİSKOZİTE 40 °C, CST  ASTM D 445  190  580 
YOĞUNLUK, gr/cm³  ASTM D 4052   0,9  0,91
FLASH POINT, °C   ASTM D 92 >200 > 250